Suplement diety w postaci kapsułki twardej zawierającej cynk w wysoko przyswajalnej organicznej formie - pikolinianu cynku. Cynk jest niezbędnym składnikiem mineralnym o szerokim działaniu, m.in. wspiera prawidłowe widzenie czy funkcjonowanie układu rozrodczego. 

Cynk pełni bardzo istotne funkcje w naszym organizmie. Będąc kofaktorem kilkuset różnych enzymów umożliwia przeprowadzenie reakcji biochemicznych wspierając tym samym prawidłowy przebieg wielu funkcji fizjologicznych. Jeżeli więc nie dostarczamy cynku w odpowiedniej ilości, bardzo wiele procesów w naszym organizmie nie działa prawidłowo lub jest spowolnione. 

To jeden z tych składników odżywczych, które są szczególnie aktywne w większości obszarów naszego ciała. Przyczynia się do funkcji poznawczych, płodności i reprodukcji, wspiera zdrowe kości, paznokcie, włosy i skórę. Pełni również inne funkcje, takie jak synteza DNA oraz bierze udział w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Źródłem cynku są takie produkty spożywcze jak np. mięso, jajka, soczewica i produkty sojowe. W przypadku diety ubogiej w cynk, nadal istnieje potrzeba uzupełnienia jego ilości w organizmie.

Istnieją różne formy cynku, dlatego istotne jest by zwracać uwagę na te występujące w suplementach diety. Pikolinian cynku zawarty w naszym suplemencie to organiczna sól cynku, która jest lepiej przyswajalna od tlenku cynku. Nasz suplement został zaprojektowany tak, aby był odpowiedni dla wegan i jest łatwy do przyjęcia. Już jedna kapsułka dziennie zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

Dlaczego warto suplementować Pikolinian cynku 50 mg?

- Cynk pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego

- Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych 

- Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych

- Cynk pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, skóry, włosów i paznokci

- Cynk pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym

Co wyróżnia kapsułki Pikolinian cynku 50 mg?

- Zawiera wysoko przyswajalną organiczną formę cynku - pikolinian cynku

- 100% dziennego zapotrzebowania w jednej kapsułce

- Czysta etykieta (eng. clean label) - brak zbędnych dodatków.

- Odpowiednie dla wegetarian i wegan.

- Opakowanie wykonane z BioPET (30% tworzywa pochodzi z trzciny cukrowej).

5904139921036

Specyficzne kody

ean13
5904139921036

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to compare.